EGÉSZSÉGESEN EGY ÉLETEN ÁT!

A Zaláért Egyesület 2013. augusztus 1. és 2014. július 31. között valósította meg a TÁRSADALMI MEGÚJULÁS OPERATÍV PROGRAM Egészségre nevelő és szemléletformáló életmód programok - lokális színterek című program keretén belül támogatott EGÉSZSÉGESEN EGY ÉLETEN ÁT! Komplex egészségre nevelő programsorozat című TÁMOP-6.1.2-11/1-2012-1170 azonosító számú projektjét.

A rendezvénysorozat programjai között szerepel előadássorozatok, egészségnapok, állapotfelmérések, melyek többek között életviteli kérdések (egészséges táplálkozás, mozgásszegénység, lelki egészség) köré csoportosulnak. A projekt során elkészült egészségügyi szakértő bevonásával a szervezet egészségfejlesztési terve. 4 sorozatban (sorozatonként 4 előadás) valósultak meg ismeretterjesztő előadások táplálkozási, életmódbeli és mentális témákat felvonultató témákban.

A program során egy alkalommal egészségnapot, majd ugyancsak egy alkalommal egészséghét megvalósítására került sor. Előadásokkal, személyre szóló egyéni táplálkozási és életmód tanácsadásokkal, állapotfelméréssel, fitnesz-bemutatókkal, közös tornával, kóstolókkal várta a szervezet az érdeklődőket. A rendezvényeken szakmai kiállítók is részt vettek gyógytermékekkel, bio- kozmetikumokkal. Fiatalok számára kispályás futball bajnokságot szerveztünk, mely alkalmával 128 fiatalt sikerült bevonni. Továbbá a program során ismeretterjesztő médiasorozat 11 alkalommal, havi rendszerességgel jelent meg a helyi televízióban a helyes táplálkozásról, anyagcseréről, helytelen táplálkozás és mozgásszegény életmód okozta betegségek gyógyításáról stb.

A Zaláért Egyesület a program megvalósításáért 9.997.326 Forint támogatásban részesült, mely támogatási összeget a szakemberek díjazásain felül, terembérletre, hirdetésre, anyagköltségre, étkezésre, koordinációs tevékenység, nyilvánosság biztosításának díjára és eszközbeszerzésre fordította.